Laboratorij za odprte sisteme in mreže je bil ustanovljen leta 1992 in se osredotoča na raziskave in razvoj informacijske varnosti, telekomunikacijskih tehnologij, komponent in integriranih sistemov ter storitev in aplikacij informacijske družbe. Laboratorij izvaja raziskovalni program "Tehnologije prihodnosti interneta: koncepti, arhitekture, storitve in socioekonomske zadeve". Raziskave se izvajajo tudi v okviru programov Horizon 2020, DG JUST in CEF ter nacionalnega projekta.
Raziskave na področju varnosti se izvajajo tako s tehničnega kot s socioekonomskega vidika. Rezultati raziskav vključujejo gradnjo gradnikov za kriptografske algoritme, algoritmov za upravljanje zaupanja, mehanizmov za varovanje na podlagi konteksta, protokolov za nadzor dostopa, metod za avtentikacijo in pooblaščanje uporabnikov, modelov za oceno kibernetske varnosti, metod za zaščito kritične infrastrukture in infrastruktur za varne čezmejne storitve. Večina dejavnosti se izvaja v okviru evropskih projektov, kot so DEFENDER, CONCORDIA, COMPACT, eSENS, STORK 2.0, SI-PASS, eID4U, DIADEM, FAIN, DAIDALOS, ICE-CAR or ICE-TEL.
Drugo področje raziskav so koncepti, arhitekture in storitve naslednje generacije omrežij. Rezultati vključujejo scenarije razvoja prihodnosti interneta, pametna omrežja, infrastrukture za prvo pomoč, model napovedovanja dinamične porabe energije, storitve za upravljanje porabe energije in platforme za sodelovanje. Dejavnosti so bile del evropskih projektov, kot so Flex4Grid, EIFFEL, ALIPRO, BReATH, DAIDALOS in NICE.
Tehnologije za izboljšano učenje so eno glavnih področij našega raziskovalnega dela že vrsto let. Rezultati vključujejo platforme za izmenjavo učnih gradiv, pametne prostore za učenje, resne igre (npr. za usposabljanje digitalne forenzike) in platforme za usposabljanje v oblaku. Veliko raziskovalnih dejavnosti je bilo izvedenih v okviru evropskih projektov, kot so GIRDA, EMPLOYID, iCamp, Elena, PROLEARN, UNIVERSAL, e4VET, SELPRAF, MERLAB, ICOPER in OpenScout.
V mesecu marcu vsako leto obeležujemo rojstni dan izjemnega slovenskega fizika Jožefa Stefana s tradicionalnimi Dnevi Jožefa Stefana, znanimi tudi kot Stefanovi dnevi, ki trajajo celoten teden. Letos se aktivnosti Stefanaovih dnevov zaključijo z Odprtim dnevom 2024, ki bo potekal v soboto, 23. marca 2024. Dogodek je organiziran v sodelovanju s...
Če želite izvedeti več o našem laboratoriju za odprte sisteme in mreže ali imate kakršna koli vprašanja, nas lahko kontaktirate po telefonu ali pošljete e-pošto.
Telefon: + 386 (0)1 477 3900
E-pošta: info@e5.ijs.si
- Varnost, zasebnost in kibernetski kriminal
- Naslednje generacije omrežij
- Tehnologije za izboljšano učenje
- Horizon 2020
- Connecting Europe Facility (CEF)
- DG JUST
- Erasmus+
Ta spletna stran uporablja piškotke za izboljšanje vaše uporabniške izkušnje. Z obiskom in uporabo te spletne strani se strinjate s piškotki.
Piškotki so obvezni za delovanje spletne strani, medtem ko so drugi nenujni piškotki uporabljeni za analizo in razumevanje vaše uporabe te spletne strani. Z izborom "Shrani in sprejmi" se strinjate z uporabo teh piškotkov.
4.7 (17 mnenj)
chhatrapati sambhajinagar (aurangabad), pune
4.6 (107 mnenj)
ljubljana