OČD Koper, Obalno Čebelarsko Društvo, organizira Mednarodno ocenjevanje medu 2023. Zbiranje vzorcev poteka med 28. avgustom in 1. septembrom 2023. Kot vzorec je potrebno oddati dva kozarca medu po 450g, opremljena z vsemi zakonsko potrebnimi podatki. Vzorce zbira Asim Mahić na naslovu Plavje 103, 6281 Škofije.
Kotizacija za ocenjevanje medu znaša 25€ na vzorec in poravnate jo pri Asimu Mahiću ob dostavi vzorcev. Zaključna slovesnost bo potekala na »Dnevih kmetijstva slovenske Istre« 07. oktobra 2023 ob 12.00 uri.
Čebelarska zveza Slovenije vabi na akcijo sajenja medovitih rastlin, ki bo potekala v soboto, 26. marca 2022. Sajenje bo potekalo v sodelovanju z naravnim rezervatom Škocjanski zatok, kjer boste pod strokovnim vodstvom lahko posadili sadike medovitih rastlin. Po akciji sajenja bo sledilo prijetno medsebojno druženje. Prosimo, da svojo udeležbo potrdite preko e-pošte ali mobilnega telefona.
Vabljeni na občni zbor, ki bo potekal v gostilni Valmarin. Občni zbor je priložnost, da se srečamo, pregledamo poročila in načrtujemo delo za prihodnje leto.
Občni zbor Obalnega Čebelarskega Društva bo letos potekal na daljavo preko aplikacije Zoom. Pred samim občnim zborom bo organizirano poskusno srečanje za vse, ki niste vešči uporabe te aplikacije. Na občni zbor se boste lahko povezali s pomočjo povezave, ki vam jo bomo posredovali po e-pošti.
V učnem čebelnjaku Hrastovlje je bila vgrajena naprava za nadzor vremenskih razmer in njihov vpliv na medenje.
Slovenija in Hrvaška sta skupaj prehodno zaščitili "Istrski med/Istarski med" z zaščiteno označbo porekla. Projekt je bil izveden v sodelovanju s čebelarji iz Obalnega Čebelarskega Društva Koper, Čebelarskega društva "Lipa" iz Pazina in drugih hrvaških čebelarskih društev.
Med iz Slovenske Istre je dragocen, kvaliteten in ga je malo. Čebelarji ga skrbno nabirajo in pripravljajo za prodajo. Obalno Čebelarsko Društvo Koper je izvedlo projekt kratkega filma o pomembnosti in vrednosti Istrskega medu.
Čebelarji se bodo udeležili posveta o shemah kakovosti, ki bo potekal preko spleta. Uporabniki si lahko namestijo aplikacijo Zoom in se prijavijo na posvet.
Čebelarji so vabljeni k sodelovanju pri raziskovalnem projektu, ki se ukvarja s kemijsko karakterizacijo in farmakološkimi aktivnostmi ekstraktov čebeljega cvetnega prahu iz Turčije in Slovenije. Več informacij je na voljo na spletni strani Čebelarske zveze Slovenije.
ApiSlovenija v malem je dogodek, ki bo potekal 12. septembra 2020. Na dogodku bodo predavatelji iz Slovenije in Grčije govorili o čebelarstvu. Več podrobnosti najdete na spletni strani Čebelarske zveze Slovenije.